Jak powinien być ubrany kelner w restauracji?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kelnerzy są wizytówką miejsca, w którym pracują. To oni kontaktują się z gośćmi i sprzedają oferowane w menu potrawy i napoje. Dlatego właśnie powinni być ubrani w odpowiedni sposób.

Wizyta w restauracji to przyjemność, na którą może sobie pozwolić coraz większa część społeczeństwa. Duża konkurencja wśród lokali gastronomicznych sprawia, że każdy najmniejszy detal może zadecydować o popularności lub niepowodzeniu danego miejsca. Ważnym elementem jest między innymi strona wizualna restauracji, do której należy jej logo, wystrój, szata graficzna menu, a także stroje pracowników.

Kelner doskonały

Kelnerów i kelnerki powinny cechować uprzejmość, kontaktowość i dobra organizacja pracy. Każdy z nich musi wykazywać się dobrą pamięcią oraz dogłębną znajomością menu wraz ze wszystkimi sprzedawanymi produktami.

Strój osoby pracującej w sali restauracyjnej powinien być czysty, wyprasowany i schludny. W bardziej eleganckich lokalach kelnerzy i kelnerki ubrani są w koszule i ciemne spodnie lub spódnice. Wymogiem w niektórych miejscach jest noszenie przez kelnerów fartuchów.

Na każdym rodzaju odzieży wykonać można dowolny haft lub nadruk, pasujący do warstwy wizualnej restauracji. To ciekawe i niedrogie rozwiązanie na upiększenie zwykłego T-shirtu lub zapaski gastronomicznej dostępne jest w wielu firmach zajmujących się odzieżą reklamową. Z przykładową ofertą zapoznać można się na stronie: https://strefa-logo.pl/zapaski-z-nadrukiem. Profesjonalnie wykonany nadruk lub haft sprawi, że strój kelnera będzie spójnie wpisywał się w ogólny obraz restauracji. Sprawna i miła obsługa kelnerska to niezwykle istotny element dla prosperowania każdej restauracji. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Z jakimi problemami warto udać się do psychologa?
Z jakimi problemami warto udać się do psychologa?
Jeśli zamierzasz zobaczyć psychologa, ważne jest, abyś miał na myśli konkretny problem. Psycholog jest przeszkolony do radzenia sobie z problemami […]
Kiedy warto zastosować klej dyspersyjny – kto powinien się w niego zaopatrzyć?
Kiedy warto zastosować klej dyspersyjny – kto powinien się w niego zaopatrzyć?
Kleje dyspersyjne to kleje o płynnej konsystencji na bazie wody. Zmieniają one swoją strukturę w momencie, gdy zawarta w nich […]
Akcesoria, które sprawdzają się w publicznych toaletach
Akcesoria, które sprawdzają się w publicznych toaletach
Toalety w galeriach handlowych, na stacjach benzynowych, w urzędach czy w punktach gastronomicznych muszą być wyposażone w odpowiednie akcesoria, dzięki […]
Ostatnie wpisy
Polecamy