Jak powinien być ubrany kelner w restauracji?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kelnerzy są wizytówką miejsca, w którym pracują. To oni kontaktują się z gośćmi i sprzedają oferowane w menu potrawy i napoje. Dlatego właśnie powinni być ubrani w odpowiedni sposób.

Wizyta w restauracji to przyjemność, na którą może sobie pozwolić coraz większa część społeczeństwa. Duża konkurencja wśród lokali gastronomicznych sprawia, że każdy najmniejszy detal może zadecydować o popularności lub niepowodzeniu danego miejsca. Ważnym elementem jest między innymi strona wizualna restauracji, do której należy jej logo, wystrój, szata graficzna menu, a także stroje pracowników.

Kelner doskonały

Kelnerów i kelnerki powinny cechować uprzejmość, kontaktowość i dobra organizacja pracy. Każdy z nich musi wykazywać się dobrą pamięcią oraz dogłębną znajomością menu wraz ze wszystkimi sprzedawanymi produktami.

Strój osoby pracującej w sali restauracyjnej powinien być czysty, wyprasowany i schludny. W bardziej eleganckich lokalach kelnerzy i kelnerki ubrani są w koszule i ciemne spodnie lub spódnice. Wymogiem w niektórych miejscach jest noszenie przez kelnerów fartuchów.

Na każdym rodzaju odzieży wykonać można dowolny haft lub nadruk, pasujący do warstwy wizualnej restauracji. To ciekawe i niedrogie rozwiązanie na upiększenie zwykłego T-shirtu lub zapaski gastronomicznej dostępne jest w wielu firmach zajmujących się odzieżą reklamową. Z przykładową ofertą zapoznać można się na stronie: https://strefa-logo.pl/zapaski-z-nadrukiem. Profesjonalnie wykonany nadruk lub haft sprawi, że strój kelnera będzie spójnie wpisywał się w ogólny obraz restauracji. Sprawna i miła obsługa kelnerska to niezwykle istotny element dla prosperowania każdej restauracji. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zalety stosowania cegły w aranżacji wnętrz
Zalety stosowania cegły w aranżacji wnętrz
Cegła budowlana dostępna jest w wielu wersjach. Ostatnimi czasy stanowi świetny dodatek aranżacyjny do takich wnętrz, jak: kuchnie, jadalnie czy […]
Jak wybrać namiot na targi branżowe w terenie?
Jak wybrać namiot na targi branżowe w terenie?
Namioty reklamowe znajdują szerokie zastosowanie podczas targów branżowych oraz eventów, pełniąc jednocześnie funkcję stricte użytkową i reklamową. Wśród propozycji znaleźć […]
Jak rozgrzać dom w zimę bez użycia paliwa?
Jak rozgrzać dom w zimę bez użycia paliwa?
Kominki powietrzne to świetny sposób na ogrzewanie domu bez użycia paliwa lub energii elektrycznej. W rzeczywistości są one jednym z […]
Ostatnie wpisy
Polecamy