Jak dobrać płytki do salonu?

Jeszcze do niedawna zdecydowana większość osób na pokrycie podłogi w salonie wybierała panele drewniane. Obecnie jednak coraz częściej są one zastępowane przez płytki. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że charakteryzują się one znakomitymi właściwościami użytkowymi, takimi jak choćby wysoka odporność na ścieranie czy łatwość w czyszczeniu. Poza tym prezentują się wyjątkowo atrakcyjnie, wzbogacając wystrój wnętrza. Z niniejszego artykułu dowiemy się, na jakie konkretnie modele warto postawić.

Zainspirujmy się naturą

Za najlepsze płytki do salonu uznawane są wersje ceramiczne gresowe, czyli wykonane z kamionki szlachetnej. Gwarantują one ogromną wygodę eksploatacji, ponieważ nie wymagają zaawansowanej konserwacji, a jedynie okazjonalnego mycia z użyciem szmatki oraz zwykłej wody z odrobiną płynu do naczyń. Obecnie prawdziwym hitem są modele drewnopodobne wiernie odwzorowujące wygląd deski (dębowej, bukowej, egzotycznej itp.), a także modele do złudzenia przypominające kamień lub surowy beton (w odcieniach szarości).

Alternatywnym rozwiązaniem jest wyłożenie podłogi w salonie płytami z naturalnego marmuru albo granitu. Dodają one przestrzeni szlachetnego wyrazu i delikatnie ją rozświetlają, nieustannie zachwycając osoby przebywające w pomieszczeniu. Będą się wspaniale prezentowały zwłaszcza w połączeniu z pozłacanymi elementami ozdobnymi i listwami podłogowymi. Jeśli natomiast zależy nam na urządzeniu pokoju dziennego w niebanalnym stylu, to zdecydujmy się na ceramiczną glazurę na ścianie albo płytki gresowe podłogowe w kształcie zygzaków, geometrycznych wzorów czy patchworkowych konstrukcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 + jedenaście =