Czy płyny do płukania ust działają?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Płyny do płukania ust to popularny sposób na oczyszczenie jamy ustnej i odświeżenie oddechu. Są one dostępne w drogeriach i supermarketach i występują w różnych smakach i kolorach. Ale czy rzeczywiście działają?

Część pielęgnacji

Płyny do płukania ust powinny być stosowane jako część kompleksowego programu higieny jamy ustnej, który obejmuje regularne szczotkowanie, nitkowanie i płukanie wodą. Jednak jeśli chodzi o leczenie nieświeżego oddechu, płyny do ust mogą nie być zbyt skuteczne.

Problem polega na tym, że wiele osób nie używa ich prawidłowo. Co więcej, mogą one być szkodliwe, jeśli połkniesz zbyt dużą ilość płynu.

Usuwają bakterie

Płyny do płukania ust mają za zadanie pomóc w usunięciu bakterii powodujących nieświeży oddech (halitozę). Zawartość alkoholu w niektórych płynach do płukania ust pomaga zabić te bakterie poprzez ich odwodnienie. Niektórzy ludzie wierzą również, że płyny do płukania ust usuwają cząstki jedzenia pozostawione na zębach po jedzeniu lub piciu czegokolwiek innego niż woda – ale eksperci twierdzą, że to również nie jest prawdą.

Jeśli masz więcej pytań lub chcesz umówić się na wizytę kontrolną to koniecznie sprawdź stronę: https://dentysta-stomatolog.konin.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jaki sposób przygotować się do spływu kajakowego?
W jaki sposób przygotować się do spływu kajakowego?
Spływy kajakowe w naszym kraju cieszą się od dawna dużą popularnością. W ten sposób niektórzy spędzają urlop lub wakacje. Inni […]
Czyszczenie klimatyzacji – czy można to zrobić samemu?
Czyszczenie klimatyzacji – czy można to zrobić samemu?
Do tego, aby klimatyzacja działała poprawnie konieczne jest regularne jej czyszczenie. Zaniedbanie tego może mieć negatywny wpływ na zdrowie oraz […]
Czego nie może zabraknąć w szafie żadnej kobiety?
Czego nie może zabraknąć w szafie żadnej kobiety?
Większość kobiet przykłada dużą wagę do swojej garderoby. Strojenie się leży przecież w ich naturze. Potrafią one godzinami stać przed […]
Ostatnie wpisy
Polecamy