Czy płyny do płukania ust działają?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Płyny do płukania ust to popularny sposób na oczyszczenie jamy ustnej i odświeżenie oddechu. Są one dostępne w drogeriach i supermarketach i występują w różnych smakach i kolorach. Ale czy rzeczywiście działają?

Część pielęgnacji

Płyny do płukania ust powinny być stosowane jako część kompleksowego programu higieny jamy ustnej, który obejmuje regularne szczotkowanie, nitkowanie i płukanie wodą. Jednak jeśli chodzi o leczenie nieświeżego oddechu, płyny do ust mogą nie być zbyt skuteczne.

Problem polega na tym, że wiele osób nie używa ich prawidłowo. Co więcej, mogą one być szkodliwe, jeśli połkniesz zbyt dużą ilość płynu.

Usuwają bakterie

Płyny do płukania ust mają za zadanie pomóc w usunięciu bakterii powodujących nieświeży oddech (halitozę). Zawartość alkoholu w niektórych płynach do płukania ust pomaga zabić te bakterie poprzez ich odwodnienie. Niektórzy ludzie wierzą również, że płyny do płukania ust usuwają cząstki jedzenia pozostawione na zębach po jedzeniu lub piciu czegokolwiek innego niż woda – ale eksperci twierdzą, że to również nie jest prawdą.

Jeśli masz więcej pytań lub chcesz umówić się na wizytę kontrolną to koniecznie sprawdź stronę: https://dentysta-stomatolog.konin.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak działają pompy dozujące?
Jak działają pompy dozujące?
Współcześnie w wielu gałęziach przemysłu stosuje się nowoczesne pompy dozujące. Mogą posiadać napęd silnikowy, elektromagnetyczny albo pneumatyczny, a zakres ich […]
Co się składa na podstawowe zaopatrzenie medyczne?
Co się składa na podstawowe zaopatrzenie medyczne?
Prowadzenie własnego gabinetu jest dużym wyzwaniem. Szczególnie problematyczna dla wielu lekarzy może okazać się logistyka i zaopatrzenie swojej praktyki w […]
Typy lamp, jakie możemy zastosować w przestrzeni naszego domu
Typy lamp, jakie możemy zastosować w przestrzeni naszego domu
Lampy są jednym z najbardziej wszechstronnych i użytecznych akcesoriów, które możemy wykorzystać w naszych domach. Mogą być używane do podkreślenia […]
Ostatnie wpisy
Polecamy