Po zakupie używanego samochodu czeka nas jego przerejestrowanie. W tym celu należy udać się do odpowiedniego urzędu miasta bądź gminy i w wydziale komunikacji złożyć stosowne dokumenty. Jeżeli auto zostało zakupione w tym samym powiecie gdzie mieszkamy, możemy zdecydować o pozostawieniu starych tablic. Jeśli jednak powiat poprzedniego właściciela był inny niż nasz, obowiązkowo otrzymamy nowe tablice, posiadające odpowiedni wyróżnik powiatu. Sprawdźmy, w jaki sposób zamocować nową rejestrację na pojeździe, tak by po pierwszej przejażdżce nie zgubić świeżych tablic.
Najwygodniejszy sposób to zakup ramki na tablicę. Nie musimy wtedy jej przewiercać, by wykorzystać wkręty. Tych używamy do zamocowania do zderzaka lub klapy bagażnika samej ramki. Później pozostaje już tylko wsunąć tablicę na miejsce i zatrzasnąć dolny fragment. Warto się do tego etapu przyłożyć, ponieważ ze źle zatrzaśniętej ramki tablica szybko wypadnie. Nie chcąc stosować ramek możemy wywiercić w rejestracji dwa lub cztery otwory i przykręcić ją za pomocą śrub lub wkrętów.
Tylna tablica, oprócz poprawnego i solidnego zamocowania, musi być też dobrze oświetlona. Inaczej, jeżeli tylko wyjedziemy na drogę po zmroku, możemy otrzymać mandat karny. W skrajnych przypadkach policjant zatrzyma nam dowód rejestracyjny, co uruchamia całą lawinę dodatkowych wydatków i komplikacji. W obecnych czasach warto stosować oświetlenie tablicy rejestracyjnej LED. Zużywa ono nieporównywalnie mniej energii niż tradycyjne żarówki, a dodatkowo żywotność diod jest nawet kilkunastokrotnie większa. Pamiętajmy, by zakupić kompletne oprawy oświetleniowe LED, ponieważ tylko te posiadają homologację i można ich legalnie używać na drogach.