Makijaż permanentny – czy da się go usunąć?

Tak, makijaż permanentny można usunąć. Jeśli jesteś niezadowolona ze swojego makijażu permanentnego, możesz otrzymać taką pomoc. Pierwszym krokiem jest skontaktowanie się z odpowiednim salonem kosmetycznym takim jak choćby https://estetichouse.pl/usuwanie-makijazu-permanentnego/, który zajmie się tym profesjonalnie – w celu konsultacji i podjęcia decyzji o przystąpieniu do usuwania. Następnie właściwi specjaliści zajmą się Twoim tatuażem i określą oni najlepszą metodę jego usunięcia.

Istnieją dwie podstawowe metody usuwania makijażu permanentnego: usuwanie laserowe i wycięcie chirurgiczne. 

Usuwanie laserowe

Usuwanie laserowe polega na użyciu skupionej energii świetlnej do rozbicia pigmentu w tatuażu, co umożliwia jego wchłonięcie przez organizm w czasie. Po wchłonięciu nie może on już powodować reakcji alergicznej ani przebarwień na skórze. Proces ten obejmuje wiele sesji rozłożonych na kilka miesięcy w zależności od tego, jak głęboki jest tatuaż i ile zabiegów będzie potrzebnych do jego całkowitego usunięcia.

Wycięcie chirurgiczne

Wycięcie chirurgiczne polega na chirurgicznym wycięciu obszaru, na którym znajduje się tatuaż, aby można go było całkowicie usunąć spod powierzchni skóry. Jest to szybka procedura, ale wiąże się z wyższym ryzykiem powstania blizn niż w przypadku usuwania laserowego, ponieważ w trakcie operacji należy wyciąć więcej tkanki ze skóry, aby całkowicie usunąć tatuaż.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × trzy =