Kwas hialuronowy – Właściwości, o których nie masz pojęcia!

Kwas hialuronowy to naturalnie występująca w organizmie substancja, która utrzymuje równowagę wilgotności skóry, zapewniając jej elastyczność i gładkość. Z wiekiem zasoby kwasu hialuronowego zmniejszają się, powodując suchość i łuszczenie się skóry. Kwas hialuronowy (HA) jest naturalną substancją występującą w ludzkim organizmie, która jest związana z produkcją tkanki łącznej. Kwas hialuronowy pełni wiele funkcji w organizmie człowieka, w tym utrzymuje zdrowie stawów i smaruje stawy. Odgrywa również ważną rolę w gojeniu się ran.

Jakie choroby leczy kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest stosowany w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów, bolesnego schorzenia stawów spowodowanego zużyciem chrząstki stawowej, która amortyzuje stawy. Zastrzyki z kwasu hialuronowego mogą również pomóc w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów kolanowych poprzez zmniejszenie bólu i obrzęku. Długotrwałe efekty mogą przyczynić się do zmniejszenia zapotrzebowania na operację lub inne zabiegi. Kwas hialuronowy jest również stosowany w leczeniu rzadkiej choroby genetycznej zwanej zespołem Morquio A, która wpływa na kości, mięśnie, serce i płuca u dzieci.

Kwas hialuronowy w służbie piękna

Zastrzyki z kwasu hialuronowego są czasami stosowane w leczeniu zmarszczek na twarzy, które są spowodowane starzeniem się. Możesz potrzebować więcej niż jeden zastrzyk, aby zobaczyć wyniki. Korzyści z tych zastrzyków mogą być tymczasowe, ale zabieg ten wymaga niewielkiego lub żadnego czasu rekonwalescencji i nie jest inwazyjny ani bolesny jak inne zabiegi na zmarszczki. Jeśli chcesz wykonać taki zabieg, to wejdź na stronę internetową: https://proderma-clinique.pl/wypelnianie-zmarszczek-kwasem-hialuronowym.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 1 =