Jakie są trendy w budowaniu tarasów?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Taras to miejsce szczególne w każdym domu, ponieważ z jednej strony jest jego przedłużeniem, z drugiej zaś stanowi immanentny element elewacji budynku. A zatem jest to miejsce, w którym te dwie przestrzenie się ze sobą spotykają. Z tego względu w trakcie budowy tego pomieszczenia warto uwzględnić nowe rozwiązania i trendy, dzięki którym stanie się ono jeszcze bardziej funkcjonalne.

Funkcjonalne rozwiązania są na czasie

Jeśli chodzi o najnowsze trendy w budowie tarasów, to w krajobraz tych przestrzeni idealnie wpasowują się płytki przypominające rysunek drewna, występujące głównie w naturalnych barwach. To rozwiązanie zostało świetnie przyjęte przez architektów i klientów, gdyż terakota jest znacznie bardziej wytrzymała od desek, a poza tym nie trzeba jej w żaden sposób impregnować.

Kolejny trend opiera się na zastosowaniu stylu minimalistycznego – chodzi głównie o wykorzystanie materiałów w stonowanych kolorach. Na tym tle można bowiem eksponować różnego rodzaju ozdobne donice, meble czy akcesoria. W tym roku modne jest również zadaszenie tarasu ze szkła hartowanego, charakteryzujące się stylowym wyglądem i jednocześnie ułatwiające promieniom słońca wpadanie do wnętrza.

Niektórzy architekci zalecają wykorzystanie płyt betonowych zamiast płytek czy desek podłogowych. Tego typu produkty mogą być układane nawet bez fugi, całkowicie na sucho. Co istotne, dają one dużą możliwość dowolnego kształtowania tarasu, ponieważ utworzone z nich nawierzchnie można z powodzeniem złożyć z elementów w kształcie prostokąta.

Nowoczesnym rozwiązaniem aranżacyjnym są również drewniane podesty. po których można zarówno chodzić, jak i na nich siedzieć. Jeśli jesteśmy właśnie na etapie budowy tarasu, dużo inspiracji w tym zakresie znajduje się na https://walkways4u.com/zabudowa-tarasow/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaki efekt mogą dać meble z drewna w przestrzeni mieszkania?
Jaki efekt mogą dać meble z drewna w przestrzeni mieszkania?
Umiejętna aranżacja przestrzeni mieszkalnej zapewnia domownikom poczucie komfortu i bezpieczeństwa, dlatego dobrze jest poświęcić nieco uwagi i czasu na wybór […]
Jak przygotować się do wybielania zębów?
Jak przygotować się do wybielania zębów?
Wybielanie zębów to niezwykle pomocny zabieg, dla osób, które utraciły naturalną barwę swojego uzębienia. Wykorzystywane obecnie w gabinetach dentystycznych metody […]
Jaką zastawę stołową wybrać?
Jaką zastawę stołową wybrać?
Wybór zastawy musi być przede wszystkim przemyślany. Warto dać sobie trochę czasu, przejść się po sklepach, a przynajmniej zrobić rekonesans […]
Ostatnie wpisy
Polecamy