Jakie są trendy w budowaniu tarasów?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Taras to miejsce szczególne w każdym domu, ponieważ z jednej strony jest jego przedłużeniem, z drugiej zaś stanowi immanentny element elewacji budynku. A zatem jest to miejsce, w którym te dwie przestrzenie się ze sobą spotykają. Z tego względu w trakcie budowy tego pomieszczenia warto uwzględnić nowe rozwiązania i trendy, dzięki którym stanie się ono jeszcze bardziej funkcjonalne.

Funkcjonalne rozwiązania są na czasie

Jeśli chodzi o najnowsze trendy w budowie tarasów, to w krajobraz tych przestrzeni idealnie wpasowują się płytki przypominające rysunek drewna, występujące głównie w naturalnych barwach. To rozwiązanie zostało świetnie przyjęte przez architektów i klientów, gdyż terakota jest znacznie bardziej wytrzymała od desek, a poza tym nie trzeba jej w żaden sposób impregnować.

Kolejny trend opiera się na zastosowaniu stylu minimalistycznego – chodzi głównie o wykorzystanie materiałów w stonowanych kolorach. Na tym tle można bowiem eksponować różnego rodzaju ozdobne donice, meble czy akcesoria. W tym roku modne jest również zadaszenie tarasu ze szkła hartowanego, charakteryzujące się stylowym wyglądem i jednocześnie ułatwiające promieniom słońca wpadanie do wnętrza.

Niektórzy architekci zalecają wykorzystanie płyt betonowych zamiast płytek czy desek podłogowych. Tego typu produkty mogą być układane nawet bez fugi, całkowicie na sucho. Co istotne, dają one dużą możliwość dowolnego kształtowania tarasu, ponieważ utworzone z nich nawierzchnie można z powodzeniem złożyć z elementów w kształcie prostokąta.

Nowoczesnym rozwiązaniem aranżacyjnym są również drewniane podesty. po których można zarówno chodzić, jak i na nich siedzieć. Jeśli jesteśmy właśnie na etapie budowy tarasu, dużo inspiracji w tym zakresie znajduje się na https://walkways4u.com/zabudowa-tarasow/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kwas hialuronowy – Właściwości, o których nie masz pojęcia!
Kwas hialuronowy – Właściwości, o których nie masz pojęcia!
Kwas hialuronowy to naturalnie występująca w organizmie substancja, która utrzymuje równowagę wilgotności skóry, zapewniając jej elastyczność i gładkość. Z wiekiem […]
Najczęstsze problemy z wentylacją
Najczęstsze problemy z wentylacją
Współcześnie wiele osób decyduje się na posiadanie w swoim obiekcie mieszkalnym wentylacji. Jej zadanie polega przede wszystkim na skutecznym usuwaniu […]
Proces oddania auta do skupu
Proces oddania auta do skupu
Jeżeli mamy stary samochód, którego nie jesteśmy w stanie sprzedać po satysfakcjonującej cenie, pozostaje nam oddać go na złomowisko. Zanim […]
Ostatnie wpisy
Polecamy