Jak przechowywać buty sezonowe?

Podobno statystyczna Polka ma w swojej szafie około 20 par butów. Sporą część z nich stanowi obuwie sezonowe, jak chociażby letnie klapki i sandałki czy zimowe kozaki, które jest w użyciu zaledwie przez kilka miesięcy w roku. Jeśli chcemy, by buty te służyły nam przez długi czas, zachowując przy tym swój nienaganny wygląd, po każdym sezonie powinniśmy nie tylko odpowiednio je zakonserwować, ale również zapewnić im odpowiednie warunki przechowywania. W tym celu warto zaopatrzyć się w różnego rodzaju pudełka na buty.

Praktyczne pudełka na obuwie

Przechowywanie obuwia w specjalnie do tego dedykowanych pudełkach przede wszystkim ułatwia utrzymywanie porządku w szafie. Pozwala również uniknąć powstawania odkształceń obuwia, co często ma miejsce, jeżeli buty przechowywane są luzem, stłoczone w ciasnej szafce. Pudełka stanowią także doskonałe zabezpieczenie przed osadzaniem się na butach kurzu i innych zanieczyszczeń, a także przed wilgocią. Pudełka powinny być nie tylko dostosowane rozmiarem do rodzaju przechowywanego obuwia, ale przede wszystkim umożliwiać łatwy dostęp do każdej pary butów.

Świetnie sprawdzają się pudełka klapowe, czyli takie, które na froncie posiadają otwieraną klapkę. Z powodzeniem można ustawiać je jedno na drugim, gdyż klapka umożliwia bezproblemowe wyjęcie butów nawet z najniżej umiejscowionych pudeł. Dobrym pomysłem jest zakup pudełek wykonanych z przezroczystych materiałów. Pozwala to na szybkie odszukanie wybranej pary butów, nawet jeśli mamy ich znacznie więcej, niż statystyczne 20.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − dwanaście =