Co to są wizy turystyczne?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na świecie istnieje wiele krajów, które wymagają od Polaków i przedstawicieli innych narodów uzyskania wizy turystycznej przed przekroczeniem swoich granic. Warto pamiętać o tym, że w zdecydowanej większości tych państw czas jednorazowego pobytu wynosi nie więcej niż 90 dni, w związku z czym zawsze trzeba mieć wykupiony bilet powrotny. Jako obywatelom Unii Europejskiej będzie nam potrzebna m.in. wiza turystyczna do Uzbekistanu, Australii czy Egiptu.

Podróżuj zawsze odpowiedzialnie i zgodnie z prawem

Pamiętajmy o tym, że o uzyskanie właściwej wizy turystycznej powinniśmy zadbać przed planowanym wyjazdem, ponieważ czas oczekiwania na ten dokument jest różny w zależności od kraju, do którego zamierzamy się wybrać. Zazwyczaj waha się on między kilkoma dniami a kilkunastoma tygodniami. Istotną informacją jest również fakt, że wiele państw pobiera specjalną opłatę za jej wydanie – na temat szczegółowych cenników można się czegoś dowiedzieć zwłaszcza w urzędach konsularnych, ewentualnie przedstawicielstwach dyplomatycznych.

Podróżując po różnych krajach świata na wizie turystycznej (niezależnie od celu wizyty), dodatkowym wymaganym dokumentem jest zawsze paszport, który będziemy musieli okazywać w różnych okolicznościach. Niekiedy niezbędne będzie też wyrobienie wizy tranzytowej – np. do Stanów Zjednoczonych czy państw Ameryki Południowej. Na zakończenie warto jeszcze wymienić kilka miejsc na świecie, które wymagają posiadania wizy turystycznej. Konieczna będzie zatem m.in. wiza do Chin, Algierii, Arabii Saudyjskiej, Białorusi, Wietnamu, Zambii, Kamerunu, Indii, Etiopii, Turcji czy Pakistanu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak stworzyć domową strefę spa we własnym ogrodzie?
Jak stworzyć domową strefę spa we własnym ogrodzie?
Basen ogrodowy pozwala doświadczyć odrobiny luksusu, zwłaszcza latem. Dzięki niemu można spędzić przyjemne chwile bez wyjeżdżania nad jezioro, czy nad […]
Masaże dające pełne rozluźnienie
Masaże dające pełne rozluźnienie
W obecnych czasach wiele osób zmaga się z nadmiernym stresem i napięciem nerwowym. Masaż jest doskonałym sposobem na to, by […]
Modna odzież na wiosnę
Modna odzież na wiosnę
Nadchodzi wiosna, a więc czas, kiedy każda kobieta chowa grube swetry i bluzy głęboko do szafy, a wyciąga z niej […]
Ostatnie wpisy
Polecamy