Jakie są częste awarie wózków widłowych?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wózki widłowe to maszyny, które przystosowane są do pracy w trudnych warunkach, a także z ciężkimi materiałami. Dzięki swojej funkcjonalności i możliwości szybszego wykonywania praca mają zapewnione miejsce pracy w każdym magazynie. Jednakże należy pamiętać, iż nawet one nie są ze stali i miewają różnego rodzaju awarie.

Najczęstsze usterki

Do najczęściej zgłaszanych awarii należy zła praca wideł, czyli brak możliwości podnoszenia i opuszczania kluczowego elementu sprzętu. Kolejnym bardzo często występującym problemem jest uszkodzenie zaworów, złączy czy połączeń liniowych wózka. W tym momencie maszyna nie tylko traci moc, ale także widły zaczynają pracować w nieodpowiedni sposób.

Do częstych usterek należy także problem ze skrzynią biegów. Niestety, ale jest to przypadłość dobrze znana fachowcom i sprawia, że mogą wystąpić problemy z uruchomieniem silnika wózka widłowego. Bardzo często poruszana jest także kwestia uszkodzeń samego silnika, które ostatecznie mogą skutkować wymianą sprzętu na nowy.

Ze względu na wyżej wspomniane usterki w wózkach widłowych, duża część producentów decyduje się na używanie coraz to nowszych części, które są dostępne na rynku. Specjaliści z zakresu naprawy wózków widłowych polecają silniki Carrier, a także części do wózków widłowych Jungheinrich.

Są one nie tylko mocne i trwałe w użytkowaniu, ale przede wszystkim stworzone z materiałów o wysokiej jakości. Nie sprawi to, że nasze wózki widłowe będą już w stu procentach odporne na usterki, jednakże pozwolą na dłuższy czas pracy naszych urządzeń.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Meble industrialne – minimalizm i piękno w jednym
Meble industrialne – minimalizm i piękno w jednym
Jednym z najpopularniejszych od kilku sezonów stylem jest industrializm. Charakteryzuje się on prostotą oraz minimalizmem, a także przywodzi na myśl […]
Żyrandol w domu
Żyrandol w domu
Żyrandole są specyficznym rodzajem oświetlenia i nie każdemu przypadną do gustu, dlatego też przed ich zakupem warto przejrzeć najbardziej charakterystyczne […]
Czy warto inwestować w nieruchomości?
Czy warto inwestować w nieruchomości?
Inwestowanie w nieruchomości może być dobrą opcją dla wielu osób, które szukają możliwości zarabiania pieniędzy. Inwestowanie w nieruchomości oferuje jedne […]
Ostatnie wpisy
Polecamy