Jakie porządki przeprowadzić przed świętami?

Gdy okres bożonarodzeniowy jest coraz coraz bliżej, wraz z nim nadchodzą nieubłagane przedświąteczne porządki, które praktykowane są w większości polskich domów. Przyjęło się, że to właśnie przed dwoma najważniejszymi świętami w roku należy jak najprecyzyjniej posprzątać mieszkanie. Kiedy jednak rozpocząć porządkowe przygotowania do Bożego Narodzenia, aby w spokoju zdążyć na czas?

Harmonogram przedświątecznego sprzątania

Najbardziej optymalnym rozwiązaniem okaże się wcześniejsze i szczegółowe zaplanowanie sprzątania. Wydzielenie danych partii, domowych powierzchni i czynności, pozwoli nam na zajęcie się nimi w odpowiedniej kolejności. Natomiast sam plan działania da nam pewność, że z przemeblowaniem, odkurzaniem, ścieraniem kurzu czy myciem podłóg, zdążymy na święta. Jednocześnie myciu okien, warto poświęcić jeden z ostatnich podpunktów harmonogramu sprzątania – jeśli skupimy się na nich na samym początku, wszelkie późniejsze zanieczyszczenia osiądą na szklanych powierzchniach i zmuszeni będziemy wyczyścić je raz jeszcze.

Jeśli nie jesteśmy pewni, czy zdążymy, dobrze będzie wytyczyć zadania sprzątające na wcześniejszy termin. Jednakże, nie zawsze jest tak, że mamy odpowiednio dużo czasu na przedświąteczne porządki. Praca, zajęcia dodatkowe, dojazdy, zajmowanie się dziećmi – powodów może być mnóstwo. W takich momentach warto zwrócić uwagę na ofertę profesjonalnych firm sprzątających: https://stefpolcleaning.pl  Te zajmują się również indywidualnymi zleceniami do domków jednorodzinnych czy mieszkań. Przezornie, dobrze jest z wyprzedzeniem zarezerwować usługę, gdyż w okresie świątecznym, tacy usługodawcy są często rozchwytywani.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 4 =