Jak wykonać przyciemnianie szyb w naszym aucie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przyciemnianie szyb to proces nakładania folii na szklaną powierzchnię samochodu. Zapewnia to ochronę przed promieniami UV i poprawia wygląd pojazdu. Zmniejsza również odblaski od słońca i pomaga w zachowaniu prywatności. Poszukując odpowiedniej folii do przyciemnienia szyb, można z powodzeniem skorzystać ze strony https://foliggo.com/oferta/folie-samochodowe/.

Możesz wykonać przyciemnianie okien w swoim samochodzie w domu, ale lepiej jest zabrać swój pojazd do licencjonowanego sklepu, aby uzyskać profesjonalne wykonanie. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, jak zrobić to samemu:

Okna muszą być dokładnie wyczyszczone

Wyczyść dokładnie okna przed rozpoczęciem procesu, ponieważ zapewni to, że żaden brud lub olej nie zostanie uwięziony między folią a szkłem. Użyj roztworu czyszczącego, który jest na bazie amoniaku, aby usunąć tłuszcz, brud i inne zanieczyszczenia z okien. Możesz również użyć octu lub sody oczyszczonej, jeśli w domu nie masz żadnego komercyjnego produktu.

Taśma maskująca

Użyj taśmy maskującej wzdłuż wszystkich czterech stron każdego okna przed nałożeniem folii na wierzch. Zapobiegnie to ewentualnym uszkodzeniom lakieru i karoserii pojazdu w przypadku, gdy podczas montażu pod folią utkną cząsteczki kurzu. Upewnij się, że nadmiar taśmy został odcięty po zakończeniu instalacji, aby nie przeszkadzał w widoczności podczas jazdy po mieście lub autostradzie w godzinach nocnych, gdy światła uliczne nie działają prawidłowo z powodu braku zasilania elektrycznego.

Instalacja folii

Gdy będziesz gotowy do zainstalowania folii przyciemnianej, zacznij od lewego górnego rogu okna po stronie kierowcy. Odklej podkład z tego rogu, a następnie przyłóż ją. Przyciśnij mocno przez kilka sekund, aby upewnić się, że folia dobrze trzyma się na miejscu. Powtórz ten proces dla każdej strony każdego okna po kolei, aż wszystkie cztery strony zostaną pokryte folią.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak spełnić marzenia o własnym domu?
Jak spełnić marzenia o własnym domu?
Schemat, który większość z nas chciałaby zrealizować to szczęśliwe małżeństwo, dwójka dzieci, pies i dom. O ile kwestia poznania miłości […]
Dlaczego suplementy diety pomagają w leczeniu?
Dlaczego suplementy diety pomagają w leczeniu?
Suplementy diety mogą być pomocne w wielu zabiegach medycznych. Suplementy diety pomagają w leczeniu różnych stanów chorobowych. Nie zastępują one […]
Jak we własnym ogrodzie stworzyć komfortową przestrzeń dla dzieci?
Jak we własnym ogrodzie stworzyć komfortową przestrzeń dla dzieci?
Ogród to nie tylko miejsce wypoczynku dla dorosłych ale często teren, na którym wspaniale spędzają czas dzieci. Aby dobrze urządzić […]
Ostatnie wpisy
Polecamy