O czym należy pamiętać projektując kuchnię?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kuchnia to miejsce spotkań rodziny i przyjaciół, które powinno odzwierciedlać Twoją osobowość i gusta. Niezależnie od tego, czy jesteś minimalistą czy fanem wszystkiego, co eklektyczne, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci stworzyć idealną przestrzeń kuchenną:

Oświetlenie jest kluczowe 

Dobrze oświetlona kuchnia sprawia, że gotowanie staje się przyjemniejsze. Oświetlenie odgrywa istotną rolę nie tylko przy gotowaniu, ale również przy tworzeniu ciepłej atmosfery w kuchni. Jeśli masz naturalne światło docierające przez okna lub świetliki, to wykorzystaj je zapewniając odpowiednie oświetlenie przez nie lub instalując dodatkowe lampy wpuszczane nad nimi.

Jeśli naturalne światło nie jest dostępne w wystarczającej ilości, należy rozważyć instalację lamp do kuchni sufitowych wraz z kinkietami, aby uzyskać odpowiednie oświetlenie bez uszczerbku dla estetyki stylu.

Zaplanuj miejsce do przechowywania 

Jeśli nie masz wystarczającej ilości miejsca w szafkach na wszystkie naczynia i miski, zainwestuj w dodatkowe szafki lub wyspę z wbudowanym miejscem do przechowywania, która idealnie wkomponuje się w istniejący schemat aranżacji.

Stwórz wiele stref roboczych 

Jeśli lubisz gotować z przyjaciółmi lub członkami rodziny, rozważ dodanie wyspy lub półwyspu, który może być używany jako stacja przygotowawcza lub obszar przygotowywania żywności dla wielu kucharzy jednocześnie. Dzięki temu każdy będzie miał swoje własne miejsce do pracy, nie wchodząc sobie w drogę!

Wybierz kolory, które mają sens razem 

Podczas gdy ty chcesz być pewny że twój kolory koordynują dobrze z każdym innym, one muszą koniecznie pasować perfekcyjnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym zajmuje się programista PLC?
Czym zajmuje się programista PLC?
Współcześnie w każdym zakładzie przemysłowym wykorzystuje się nowoczesne maszyny oraz linie produkcyjne. Bardzo często ich pracą kierują sterowniki logiczne PLC […]
Jak dbać o czystość w piekarni?
Jak dbać o czystość w piekarni?
Prowadzenie działalności gospodarczej, która wiąże się z produkcją żywności wymaga spełnienia konkretnych norm. To w zupełności naturalne, bowiem to w […]
Powszechnie stosowane narzędzia przy pracach budowlanych
Powszechnie stosowane narzędzia przy pracach budowlanych
Podczas wykonywania prac o charakterze budowlanym zachodzi zawsze konieczność używania rozmaitych narzędzi – mniej lub bardziej zaawansowanych. Przyspieszają one poszczególne […]
Ostatnie wpisy
Polecamy