Izolacja rur – co jest potrzebne?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Izolacja instalacji, choć wydaje się kosztowną inwestycją, przynosi jednak wymierne korzyści finansowe w postaci oszczędności na zużyciu energii. Szczególnie przydatne jest wykonanie izolacji rur grzewczych w chłodnych pomieszczeniach, na przykład typu piwnicznego, gdzie występują największe straty ciepła. Im mniej obniża się temperatura wody grzewczej w drodze od źródła do grzejnika, tym mniej energii potrzebne jest do jej podgrzania, co generuje niższe rachunki, jeśli popatrzymy długoterminowo.

Zastosowanie otulin rurowych do izolacji

Do termoizolacji rurociągów niezbędnym materiałem są tak zwane otuliny rurowe. Stanowią one skuteczny rodzaj zabezpieczenia przed utratą ciepła z rur, a także przed zamarzaniem w nich cieczy. Jednym z typów otulin są izolacje styropianowe. Zależnie od rodzaju styropianu użytego do konstrukcji tych elementów (posadzkowego, elewacyjnego, itp.) można je stosować w zarówno w pomieszczeniach, jak i bezpośrednio w ziemi bez dodatkowego zabezpieczenia.

Istnieje także możliwość wykorzystania ich na terenach wilgotnych czy podmokłych. Otuliny to jedna z najpowszechniejszych metod izolacji rur kanalizacyjnych i systemu centralnego ogrzewania. Do ich głównych zalet zalicza się ich dużą elastyczność, który umożliwia dostosowanie wymiarów, kształtów i profili pod indywidualne zamówienie, lekkość, łatwy i szybki montaż oraz odporność na penetrację wody.

Poza otulinami styropianowymi do izolacji rur wykorzystywane są także takie materiały jak wełna mineralna lub poliuretan. Mogą być one dodatkowo zabezpieczone okładzinami z folii aluminiowej. Otuliny wkładamy do rury, a następnie unieruchamiamy za pomocą taśmy samoprzylepnej.

Sklep internetowy https://otulinyrur.pl oferuje bardzo zróżnicowany asortyment profesjonalnych otulin styropianowych do rur o różnych średnicach w bardzo atrakcyjnej cenie. Na stronie producenta znajdziemy szczegółową specyfikację, która umożliwi wybór produktu dopasowanego idealnie do wymiarów Twojej instalacji rurociągowej. Firma zapewnia także realizację zleceń na zamówienie oraz szybką wysyłkę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakich wyrobów hutniczych używa się do budowy domu?
Jakich wyrobów hutniczych używa się do budowy domu?
Wznoszenie domu zalicza się do zadań, które wymagają sporych przygotowań. Podstawową sprawą jest sporządzenie odpowiedniego projektu, który będzie zawierał pełną […]
Kwiaty – czy mają zdolności terapeutyczne? Ich obecność a nasza psychika
Kwiaty – czy mają zdolności terapeutyczne? Ich obecność a nasza psychika
Kwiaty to uniwersalny symbol piękna i życia. Ich właściwości są również jedną z najstarszych znanych nam form medycyny. Kwiaty towarzyszą […]
Kotłownia – jakie wyposażenie powinno się w niej znaleźć
Kotłownia – jakie wyposażenie powinno się w niej znaleźć
Kotłownia to specjalne pomieszczenie, w którym znajduje się serce instalacji grzewczej domu jednorodzinnego bądź obiektu przemysłowego. Od jej prawidłowego wyposażenia […]
Ostatnie wpisy
Polecamy