Izolacja rur – co jest potrzebne?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Izolacja instalacji, choć wydaje się kosztowną inwestycją, przynosi jednak wymierne korzyści finansowe w postaci oszczędności na zużyciu energii. Szczególnie przydatne jest wykonanie izolacji rur grzewczych w chłodnych pomieszczeniach, na przykład typu piwnicznego, gdzie występują największe straty ciepła. Im mniej obniża się temperatura wody grzewczej w drodze od źródła do grzejnika, tym mniej energii potrzebne jest do jej podgrzania, co generuje niższe rachunki, jeśli popatrzymy długoterminowo.

Zastosowanie otulin rurowych do izolacji

Do termoizolacji rurociągów niezbędnym materiałem są tak zwane otuliny rurowe. Stanowią one skuteczny rodzaj zabezpieczenia przed utratą ciepła z rur, a także przed zamarzaniem w nich cieczy. Jednym z typów otulin są izolacje styropianowe. Zależnie od rodzaju styropianu użytego do konstrukcji tych elementów (posadzkowego, elewacyjnego, itp.) można je stosować w zarówno w pomieszczeniach, jak i bezpośrednio w ziemi bez dodatkowego zabezpieczenia.

Istnieje także możliwość wykorzystania ich na terenach wilgotnych czy podmokłych. Otuliny to jedna z najpowszechniejszych metod izolacji rur kanalizacyjnych i systemu centralnego ogrzewania. Do ich głównych zalet zalicza się ich dużą elastyczność, który umożliwia dostosowanie wymiarów, kształtów i profili pod indywidualne zamówienie, lekkość, łatwy i szybki montaż oraz odporność na penetrację wody.

Poza otulinami styropianowymi do izolacji rur wykorzystywane są także takie materiały jak wełna mineralna lub poliuretan. Mogą być one dodatkowo zabezpieczone okładzinami z folii aluminiowej. Otuliny wkładamy do rury, a następnie unieruchamiamy za pomocą taśmy samoprzylepnej.

Sklep internetowy https://otulinyrur.pl oferuje bardzo zróżnicowany asortyment profesjonalnych otulin styropianowych do rur o różnych średnicach w bardzo atrakcyjnej cenie. Na stronie producenta znajdziemy szczegółową specyfikację, która umożliwi wybór produktu dopasowanego idealnie do wymiarów Twojej instalacji rurociągowej. Firma zapewnia także realizację zleceń na zamówienie oraz szybką wysyłkę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Idealne miejsca do nurkowania – gdzie warto się wybrać?
Idealne miejsca do nurkowania – gdzie warto się wybrać?
Nurkowanie otwiera pole do rozmaitych eksploracji. Przygody związane z podwodnymi wyprawami mogą wiązać się z miejscami o całkowicie odmiennym charakterze. […]
Jaka farba powinna być zastosowana do betonu?
Jaka farba powinna być zastosowana do betonu?
Beton to bardzo wytrzymały i odporny na wszelkie uszkodzenia materiał. Znalazł on zastosowanie w wielu miejscach, np. w magazynach, halach […]
Żłobki – jak funkcjonują, co oferują, dla kogo?
Żłobki – jak funkcjonują, co oferują, dla kogo?
Żłobki są ważną częścią życia dla wielu rodzin. Zapewniają bezpieczne, stymulujące środowisko dla dzieci i często są jedynym miejscem, które […]
Ostatnie wpisy
Polecamy